Csak pozitívan! #1 – Mit csináljunk, ha épp most akarnánk ki- vagy eladni az ingatlanunkat?

Csak pozitívan! #1 – Mit csináljunk, ha épp most akarnánk ki- vagy eladni az ingatlanunkat?

Az otthoni időtöltésre kényszerülők sokféle kihívással néznek jelenleg szembe. Sokan közülük ingatlan kiadással, vagy épp egy esetleges eladással foglalkoztak, amikor a nehézségek felütötték a fejüket. De ahogy tudjuk, minden rosszban van valami jó. Vagyis lehet, ha teszünk érte! Néhány apró ötlettel szeretnénk segíteni, hogy ne álljon le senki számára az ingatlanpiac!

A legfontosabb természetesen a biztonság, egészségünk megőrzése, szeretteink, és mindenki más, a teljes közösség óvása. Ennek jelenlegi legfontosabb feltétele

a szabályok betartása és az otthon maradás.

A pozitív szemlélet azonban, a néha aggasztó hírek ellenére is át tud segíteni mindenkit a kihívásokkal teli időszakon.

Az élet ráadásul sokunk számára nem áll le teljesen, a szerencsések, aki otthonról tudnak dolgozni például ugyanúgy teljesíthetnek, mintha bejárnának korábbi munkahelyeikre (tippek a hatékony, otthoni munkavégzéssel kapcsolatban, “ingatlanosabb” szemszögből hamarosan a Csak pozitívan! sorozatban!). Azok, akik kényszer pihenőn vannak, nyilván nehezebben élik meg a dolgokat. Nem csak a tétlenség, de az anyagi bizonytalanság miatt is.

A hétköznapi teendők mellett olyan nagyobb projektek is lebeghetnek épp a fejünk felett, mint az ingatlan eladás vagy vásárlás, kiadás. Az emberek közötti érintkezések legszükségesebbre való csökkentése segíthet minimalizálni az egészségügyet érintő, esetleges krízist és persze megóvni magunkat és másokat a fertőzésektől. 2020-ban azonban nem kell, hogy teljesen leálljon az élet, a technológiát most, mezei felhasználókként végre úgyis kihasználhatjuk, ahogy eddig talán nem jutott eszünkbe, vagy csak más kontextusban.

Az alábbi pár megoldással áthidalható a fizikai távolság, miközben az ingatlan tovább foroghat, vagy épp kikerülhet a piaci kínálatba!

 

pexels-photo-3890198Takarítsunk ki! Furcsán hangzik, de a jelenlegi időszak tökéletes arra, hogy végre egy nagytakarítást véghez vigyünk. Ennek egészségügyi előnye is van, hiszen a kevesebb kórokozó, por, atka, esetleg penész kiirtása az immunrendszerünknek is kedvez. Ha amúgy is otthon van mindenki, még könnyebb a dolog! Legalább lekötjük a kisebbeket is egy-egy részfeladattal! Az ingatlan fotók nagy többsége Magyarországon sajnos szomorú képet mutat. Az otthonok persze így is gazdát tudnak cserélni, de a káoszt, koszt mutató képekkel rendelkező hirdetésekre kevesebb kattintás érkezik, mint a kiugró, ragyogó nyitóképpel rendelkező, hasonló kategóriájú versenytársakéra. A tavaszi nagytakarítás sosem volt még ennyire időszerű!

 

pexels-photo-698170Szanáljunk és pakoljunk el! A hirdetési fotók másik nagy “mumusa” a mosatlan edény vagy épp a ruhahalom. Emellett többször írtunk már arról is, mennyivel sikeresebb egy hirdetés, ha a személyes tárgyaink kikerülnek a képről. Nem kell lecsupaszítani a lakást, de a fotók, játékok, személyes használatu tárgyaknak nincs helye a fotókon. A különbség megdöbbentő! [Extra tipp: A szobanövények, a komfort érzetet fokozó tárgyak maradjanak. A cél az, hogy az érdeklődő azt érezze, itt ő is otthon lehetne, beleképzelhesse saját, privát tárgyait a képbe!] Amellett, hogy a fotók elkészítéséig arrébb teszünk ezt-azt, érdemes az otthon töltött, intenzívebb időszakot a selejtezésre és szanálásra is rászánni. Amit egy év leforgása, tehát az összes évszak alatt nem használtunk, arra jó eséllyel nincs szükségünk. Adományozni amúgy is jó, a használhatatlan holmiknak meg ott van a kuka!

 

pexels-photo-1643383Készítsünk profi(nak tűnő) fotókat! Ma már nem kell milliós berendezés ahhoz, hogy jó képeket csináljunk. Csak egy kis körültekintés. A hivatásosokat megszégyenítő fotók elkészítése és ingyenes szerkesztése kapcsán részletes tipp áradat hamarosan, a Csak pozitívan! sorozat egyik következő fejezetében

 

 

pexels-photo-3205403Készítsünk videós lakás bejárást! Ez a műfaj szinte ismeretlen még idehaza. A jelenlegi helyzetben azonban nagyon sokat lendíthet egy eladás/kiadás során. Hiszen az érdeklődők jó eséllyel nem fognak megjelenni lakás- vagy háznézőbe. És ez így is van jól! A lépcsőháztól a bejáraton át a teljes lakás bemutatására kiterjedő videók nagyon komoly segítséget nyújthatnak a mostani időkben. Az így elkészített felvételeket az ingyenes videómegosztókra feltöltve linkelhetjük a hirdetésünk alatt. Ügyeljünk persze saját biztonságunkra, és semmiképp se mutassunk kis- vagy fiatalkorúakat a felvételen. Lehetőleg más személyt sem. Egy jogtiszta kísérő zenével kiiktathatjuk az esetleges zavaró zajokat, és a családtagok mozgásának zörejét, ahogy félrehúzódnak a felvétel alatt. 🙂

 

pexels-photo-288477Egyeztessünk az ingatlanossal vagy az érdeklődővel videó chaten! Ma már az internet jelenléte otthonainkban szinte természetes. Számos applikáción (messengeren, WhatsApp-on, Skype-on stb.) keresztül érintkezhetünk, akár a világ másik felén lévő szeretteinkkel, barátainkkal, kollégáinkkal, ha szülséges. Miért pont az ingatlan ki- és eladás kapcsán hagynánk ki ezt a ziccert? Csak egy közös időpont kell, és akár egy telefonnal bemutatható online az ingatlan, átbeszélhetőek a részletek. Pont, mintha személyesen találkoznánk! Az ilyen hívásokban többen is részt tudnak venni, így a tulajdonos mellett a közvetítő és az érdeklődő akár többedmagával is ‘össze tud ülni’, kockázatok nélkül!

A hirdetési és keresési fázis tehát egyszerű! A papírmunka biztonságos kivitelezésével kapcsolatban hamarosan újabb fejezettel jelentkezünk, a Csak pozitívan! sorozat keretein belül!

 

Eszébe jutott egy jó tipp? Kérdése van? Írja meg komment formájában Facebook oldalunkon!